U finalnom meču završnog turnira Kupa Radivoja Koraća, Crvena zvezda je trijumfovala nad Partizanom rezultatom 74:64. U ovom meču punom preokreta i neizvesnosti, posebno je zablistao naš student i bek crveno-belih, Marko Gudurić.

Košarkaš ekipe sa Malog Kalemegdana je prelomio meč protiv Partizana svojim poenima i trojkama u drugom poluvremenu, te odveo svoj tim do dvocifrene prednosti koju, značajno oslabljeni, crno-beli nisu uspeli da nadoknade.

guduric

Sa 18 postignutih poena, četiri skoka, šest asistencija i tri ukradene lopte, Marko Gudurić je proglašen za MVP-ja finalnog meča, a priznanje je stiglo iz ruku Dejana Tomaševića. Naš student je istakao da je kompletan tim zaslužan za osvajanje pehara.

– Ovo je zasluga celog tima, svako je na svoj način doprineo. Kako smo igrali cele sezone i sistem u kojem radimo, tako smo odigrali i danas. Iz načina na koji igra Crvena zvezda proizilaze ovakve partije, ginemo jedan za drugoga i uspeli smo da osvojimo prvi trofej u sezoni, koji prošle sezone nismo. Hvala saigračima i navijačima na velikoj podršci – rekao je Gudurić nakon preuzimanja nagrade.

Našem studentu čestitamo na osvojenom peharu i želimo mu puno uspeha u nastavku sezone.