Na 4. Sajmu sporta, koji se ove godine održava od 27. do 29. novembra, učestvovaće i Fakultet za sport. Želja nam je da srpskoj i međunarodnoj javnosti predstavimo svoj fakultet na najbolji način, pa vas pozivamo da nam se priključite, posetite naš štand, i doprinesete uspešnoj prezentaciji Fakulteta za sport.

U okviru zvaničnog programa 4. Sajma sporta, ispred Fakulteta za sport, svoja izlaganja će imati prof. dr Franja Fratrić na temu „Trenažni stres i adaptacija u treningu, doza-efekat“ i doc. dr Željko Turčinović – „Upravljanje kvalitetom u sportskim organizacijama“. Pored njih, u okviru Desetog nacionalnog seminara za stručno usavršavanje sportskih radnika u sistemu sporta Republike Srbije, svoje predavanje će imati doc. dr Dragan Atanasov na temu „Finansiranje sporta u jedinicama lokalne samouprave“, a organizovaćemo i Okrugli sto na temu „Značaj i uloga golmana u rukometnom timu“, na kome će učestvovati četiri nekadašnja vrhunska rukometna golmana, od kojih se njih troje okitilo olimpijskim zlatom, Dragica Đurić, Mirko Bašić i Abas Arslanagić, a četvrti, selektor muške rukometne reprezentacije Srbije, Dejan Perić, je evropski klupski prvak i bronzani sa Svetskog prvenstva 1999. godine. Moderator Okruglog stola biće Dragan Đukić, svojevremeno selektor muških seniorskih reprezentacija Švajcarske, Velike Britanije i Izraela, student postdiplomskih studija na Fakultetu za sport.