Beograd, 02.09.2016.

dscn7076

Tokom prošlog vikenda, u Splitu je održan 18. Marijanski Đir na kome je, po četvrti put, trijumfovao najbolji srpski triatlonac i student Fakulteta za sport – Ognjen Stojanović. U konkurenciji od 100 učesnika, Stojanović je uspeo ubedljivo da trijumfuje ispred Italijana Jakopa Buturinija i Mađara Ištvana Kiralija.

Iako su mu drugoplasirani i trećeplasirani bili za petama tokom plivačke i biciklističke deonice, već na startu trećeg segmenta, trčanja, srpski triatlonac se izdvojio i napravio nedostižnu prednost. Kroz cilj je prošao čak jedan minut i 45 sekundi pre italijanskog takmičara.

Tim povodom, najiskrenije čestitamo Ognjenu na postignutom uspehu, uz želju da nastavi da niže vrhunske rezultate kao sportista, a jednog dana i kao trener.