Srpski rvač i student Fakulteta za sport Viktor Nemeš na Svetskom prvenstvu u Parizu osvojio je titulu svetskog prvaka grčko-rimskim stilom u kategoriji do 75 kilograma!
Ovaj vanserijski uspeh nastavak je izuzetno uspešne rvačke karijere ovog 24-godišnjaka iz Sente, koji u svojoj sportskoj riznici već ima medalje na velikim takmičenjima – srebro je osvojio na Evropskim igrama u Bakuu 2015. i u Rigi na Evropskom prvenstvu 2016. godine.
Najsjajnije odličje na svetskom šampionatu u Parizu kruna je njegove dosadašnje karijere, a Fakultet za sport svom studentu Viktoru najiskrenije čestita osvojenu zlatnu medalju, kao i njegovom treneru Marku Dimitrijeviću, takođe diplomcu naše obrazovne institucije.
Velika je čast i zadovoljstvo što nakon olimpijskog šampiona, Davora Štefaneka, Fakultet za sport među svojim studentima sada ima i svetskog prvaka u rvanju, Viktora Nemeša. Obojici želimo još puno uspeha i dobrih rezultata u nastavku karijere.