Stefan Takov, student prve godine na studijskom programu Trener u sportu Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“, ostvario je još jedan briljantan rezultat na najvećoj sportskoj sceni.

Reprezentativac Srbije u tekvondou osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 74 kilograma na Svetskom prvenstvu u Bakuu. Bilo je to i jedino odličje za Srbiju na planetarnom šampionatu u Azerbejdžanu.

Nastavio je srpski as tako niz uspeha na međunarodnoj sceni, a malo je nedostajalo da se okiti najsjajnijim odličjem. U finalu je Takov poražen od Hrvata Marka Golubića rezultatom 2:1 u rundama.

Prvu je Hrvat dobio 4:3, drugu Takov 9:6, a onda je u odlučujućoj bilo 8:8, ali je pobeda pripala Golubiću jer je elektronika procenila da je Hrvat imao više šansi da dođe do poena.

Stefan je pre toga u prvom kolu pobedio Britanca Kamerona Buta 2:0 (11:2, 16:4), u drugoj rundi bio je bolji od Iranca Hoseinija 2:1 (8:3, 10:12, 11:10), u četvrtfinalu je savladao Nedžada Husića iz Bosne i Hercegovine 2:0 (7:1, 11:2), dok je u polufinalu slomio otpor Rusa Kadibeha Daurova 2:0 (7:1, 4:3).

Takov je prošle godine osvojio bronzu na planetarnom šampionatu u Gvadalahari, a aktuelni je šampion Evrope u ovoj kategoriji u seniorskoj i konkurenciji do 21 godine.

Na Fakultetu za sport, Takov je redovan na predavanjima i uspeva na pravi način da uskladi sportske i akademske obaveze.