Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“, iznedrio je još jednog diplomiranog Trenera u sportu. David Mladenović je stavio tačku na osnovno akademsko obrazovanje uspešnom odbranom diplomskog rada.

Tema je bila „Karakteristike pripremnog perioda tenisera juniora“. Mentor je bio doc. dr Adam Petrović, predsednik komisije je bio prof. dr Vladimir Koprivica, a član komisije doc. dr Vladan Radonjić.

„Iskreno sve je prošlo bolje nego što sam očekivao. Baš sam hteo da Vladan Radonjić bude u komisiji, jer on sada radi sa Olgom Danilović. Čuo sam i od njega par sugestija. Generalno mislim da je moje izlaganje sjajno prošlo. Dobio sam toliko pohvala od stručnih ljudi da mi je na trenutak stvarno bilo neprijatno. Sve u svemu bio je to jedan od najlepših dana u mom životu“, kaže David Mladenović na početku razgovora.

O Fakultetu za sport i godinama provedenim na osnovnim studijama, David ima samo reči hvale.

Od kada sam upisao studijski program Trener u sportu, sve je bilo perfektno. Imao sam uvek ogromno razumevanje svih ljudi na Fakultetu. Treba reći i da sam tri puta išao u Sjedinjene Američke Države i zbog toga sam imao mogućnost da polažem ispite u predroku. Stvarno ne mogu da nađem nijednu zamerku“.

Posebno je Mladenović istakao nastavni kadar.

Profesori su izuzetni. Većina njih je ostvarila sjajne rezultate i u praksi. To omogućava nama studentima da od njih dobijemo i teorijsko znanje za koje znamo da ćemo moći sutra da primenimo, jer su svi dokazani, velika imena u oblastima koje predaju“, u dahu je rekao Mladenović.

Još pre nego što je diplomirao, David je dobio priliku da radi u struci.

Zaposlen sam u fitnes centru „World“ našeg proslavljenog reprezentativca Novice Veličkovića. I on je na master studijama na našem fakultetu. Radim sa sportistima i rekreativcima. Imam neku bazu od skoro 30 stalnih klijenata. Prezadovljan sam, što mi je prvi posao vezan za struku“, kaže Mladenović.

Ambicije za naredni period su vezane za rad u tenisu.

Dugo godina sam u tom sportu, na terenu se najprijatnije osećam. Ako me pitate kako vidim sebe za pet ili deset godina, onda je to rad sa mladim teniserima ili individualno ili u nekom teniskom centru. To je ono što me ispunjava. Naravno ne bih se bunio ni kada bih bio u boksu nekog od profesionalnih tenisera“, uz osmeh je zaključio David Mladenović.