Beograd, 18.09.2014. godine

U sklopu priprema za organizaciju Generalne skupštine Međunarodnog paraolimpijskog komiteta, koja će u novembru 2015. godine biti održana u Beogradu, visoka delegacija IPC (International Paralympic Committee) posetila je  Fakultet za sport. Uspešna saradnja Fakulteta sa Paraolimpijskim komitetom Srbije bila je najbolja preporuka gospođi Stefani Keler (Stephanie Keller), šefu protokola i događaja i Denisu Pavloviću, rukovodiocu departmana za sportska tekmičenja u IPC-u da posete Fakultet za sport. Oni su u društvu generalnog sekretara POKS-a, gospodina Bojana Jaćimovića obišli Fakultet, upoznali se sa njegovim mogućnostima, kapacitetima i potencijalima, te u razgovoru sa profesorom Brankom Boškovićem, prodekanom za nastavu i predsednikom Saveta fakulteta, gospodinom Bojanom Sekulićem, iskazali svoju želju da se Fakultet za sport uključi u organizaciju najvećeg svetskog skupa IPC-a, što je sa zadovoljstvom i prihvaćeno. Biće to još jedna prilika da se studenti, koji se na Fakultetu školuju za sportske menadžere i sportske novinare aktivno uključe u organizaciju jednog velikog događaja i na taj način steknu neprocenjiva znanja i iskustva, neophodna za budući profesionalni rad.Ova poseta je još jedna potvrda da se na Fakultetu za sport radi kvalitetno i predano, da se neguju prave vrednosti koje se itekako prepoznaju.