Kako je prethodno bilo i najavljeno, delegacija Fakulteta za sport, predvođena predsednikom Saveta fakulteta, gospodinom Bojanom Sekulićem, krajem novembra je boravila u Sjedinjenim Američkim Državama, u poseti Univerzitetu CUNY (The City University of New York), tačnije koledžima na Stejt Ajlendu (The College of Staten Island) i Bruklinu (Brooklyn College). Cilj posete bio je ugovaranje buduće akademske saradnje između Fakulteta za sport i Bruklin koledža, koji ima razvijene studije menadžmenta u sportu, s jedne strane, i sveukupne saradnje sa CUNY univerzitetom na planu stipendiranja talentovanih mladih sportistima iz Srbije, koji bi ispunili uslove da se takmiče za neki od univerzitetskih timova 24 koledža u sastavu CUNY-a, u nekom od 16 sportova koji se neguju na CUNY-u, s druge strane. To praktično znači da bi, veoma izgledno u budućnosti, nabolji studenti Fakulteta za sport mogli svoje studije menadžmenta u sportu da delom obave u Americi.

Fakultet za sport posebnu zahvalnost duguje gospodinu Žarku Zaku Ivkoviću, izvršnom direktoru Konferencije sportskih takmičenja na CUNY-u (CUNY Athletic Conference), domaćinu i organizatoru posete, priznatom sportskom menadžeru, i po visokim Američkim standardima, koji sa velikim uspehom, već dvanaest godina, upravlja sportskim takmičenjima na univerzitetu koji broji preko 500.000 studenata. Popularni Zak će svoje ogromno znanje i iskustvo ( 5 Olimpijada, nekoliko košarkaških Svetskih prvenstava, jedno fudbalsko, 6 US Opena i još mnogo drugih prestižnih sportskih događaja) rado podeliti sa studentima Fakulteta za sport i drugim zainteresovanim sportskim radnicima u Srbiji, prilikom prve naredne posete Beogradu i gostovanja na Fakultetu za sport (septembar 2016.).

Na ovaj način se nastavljaju aktivnosti Fakulteta za sport usmerene ka jačanju i usavršavanju vlastitih naučno-nastavnih potencijala, inovaciji znanja i unapređenju međunarodne saradnje sa relevantnim obrazovnim institucijama iz oblasti sporta, u cilju kreiranja kvalitetnijeg pedagoško-obrazovnog procesa, kao i širenja akademskog partnerstva i saradnje na globalnom nivou, što će bez sumnje, poslužiti kao dodatni izazov i motivacija svim nastavnicima, saradnicima i studentima Fakulteta za sport, za još vredniji rad. Istovremeno, još jednom je, sada na Američkom tlu, potvrđena vrednost, ne samo Fakulteta za sport, već i celokupnog srpskog sporta, a posebno srpskih sportista i sportskih stručnjaka.