Edukativna klinika Beogradskog maratona i Fakulteta za sport održana je u petak, 25. aprila na Fakultetu za sport, Univerziteta “Union – Nikola Tesla” iz Beograda. Cilj Klinike je bio pružanje korisnih informacija učesnicima maratonske i polumaratonske trke Beogradskog maratona, sa posebnim akcentom na zdravstvene aspekte.

Predavači su bili prof. dr Goran Rađen, kardiolog iz bolnice Medigroup, koji je govorio o kardiovaskularnim rizicima kod maratonaca, dr Nikola Čikiriz, lekar sportske medicine, sa Vojnomedicinske akademije, koji je ukazao na fiziološke karakteristike sportiste-maratonca i načinu oporavka posle trke, prof. dr Branko Bošković, sa Fakulteta za sport, koji je, iz ugla iskusnog maratonca, govorio o načinu uspostavljanju optimalnog tempa trke, i prof. dr Jovan Đurović, lekar sportske medicine u Londonu, koji je ukazao na moguće povrede kod maratonaca i način lečenja.