Tradicija je nastavljena. Studijski program Sportsko novinarstvo Fakuleta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ i ove godine je iznedrio jednog laureata među dobitnicima godišnjih nagrada Udruženja sportskih novinara Srbije.

Naš diplomac Elena Deleva proglašena je za najboljeg novinara u pisanim medijima. Elena je već više od dve godine radi u Sportskom žurnalu, a svojim znanjem i radom je stigla do laskavog priznanja.

I tokom studija Elena je pokazivala veliki potencijal. Osnovne studije je završila sa prosekom 10,00, što dovoljno govori o njenim kvalitetima.

Za mene je uloga fakulteta ogromna i ključna. Sve je počelo u trenutku kad sam upisala sportsko novinarstvo. Došla sam u Beograd sa idejom da postanem sportski novinar, dok o nagradama nisam razmišljala. Nisam ni očekivala, ali sam prizeljkivala samo zato što sam želela da budem na visini zadatka u profesiji. Profesori na fakultetu su prepoznali moju želju, posećenost i trud. Stipendije tokom studija bile su dokaz da fakultet prati rad u kontinuitetu i da veruje u mene, ali i u moje kolege. Profesori sa fakulteta su moja podrška od početka studija, ali i dan danas. Drago mi je što prate moj rad i što su deo skromnog, ali uspešnog putovanja. Zato veliko hvala dugujem svim profesorima koji bili i još uvek su deo mog akademskog usavršavanja, kao i iskusnim kolegama u Sportskom žurnalu i urednicima na ukazanom poverenju“, izjavila je Elena Deleva posle velikog priznanja.

Da podsetimo prošle godine je naš apsolvent David Radanović dobio priznanje za najboljeg mladog novinara u elektronskim medijima, Dejan Karović je nagrađen za najbolji ekskluzivni prilog, dok je knjiga „Biti četvrti: Šampioni bez olimpijske medalje“ autora Predraga Bajića, zajedno sa studentima FZS, proglašena za izdavački poduhvat godine u pisanom novinarstvu.

Godinu dana ranije Đorđe Samoilović je bio najbolji mladi novinar u pisanim medijima, Dejan Karović je isto priznanje dobio za elektronske medije, dok je naš diplomac, Jovana Preković, olimpijska šampionka u karateu, tada proglašena za sportistkinju godine.

Sportski novinari su za najbolje sportiste izabrali u konkurenciji dama Ivanu Španović, svetsku šampionku u skoku udalj, dok je kod muškaraca najuspešniji teniser u istoriji Novak Đoković.

Pored Elene Deleve, nagrade Udruženja sportskih novinara Srbije dobili su i: Aleksandar Joksić (Mocart sport) – „Zlatno pero“, Darko Plavšić (Sport klub) – „Zlatni mikrofon“, Uroš Samardžić (Arena sport) – „Najbolji mladi novinar u elektronskim medijima“, Miljan Minić iz Novog Pazara (Mocart sport ) – dopisnik godine, Ivan Džodić (Mocart sport) – ekskluzivna vest godine (Sergej Milinković – Savić odlazi u Saudijsku Arabiju), Dragana Stjepanović, najbolji fotoreporter godine, Nina Kolundžija (TV Prva) – najbolja sportska novinarka nagrada „Branka Prelević“, Aleksandar Miletić (Politika) – izdavački poduhvat godine u pisanom novinarstvu za knjigu „Dušan Ivković: Moj krst, moja priča – nezavršena biografija“, Kristina Tomić (Arena sport) – izdavački poduhvat godine u elektronskom novinarstvu za serijal „Oni vole Srbiju“, Jovan Jovanović – kamera godine, Vladimir Pajić – najbolja TV priča „Kako smo zavoleli basket“ i Miloš Panić (Radio Beograd) – najbolja priča prvi razgovor sa Borišom Simanićem posle operacije bubrega.

Nagrade za životno delo otišle su u ruke: Dušana Babovića, dugogodišnjeg fotoreportera Sporta i Radovana Maksimovića, direktora produkcijske kuće „Sportnetwork“ a posthumno je priznanje dobio Arsenije Šoškić, dugogodišnji urednik sportske rubrike u „Večernjim novostima“