Još jedan vrhunski rezultat ostvarila je Jelena Blagojević, student Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“. Zajedno sa svojim drugaricama iz ženske odbojkaške reprezentacije Srbije osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

U odlučujućem meču Srbija je poražena od Italije rezultatom 3:1 u setovima. Prethodno su srpske dame u osmini finala savladale Mađarsku 3:0, u četvrtfinalu su bile bolje od Francuske 3:1, a u polufinalu su identičnim rezultatom pobedile Tursku.

Ovo je za manje od mesec dana druga velika medalja za devojke koje sa klupe vodi Zoran Terzić. Na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojile su bronzano odličje. Jelena Blagojević je bila deo tima i u glavnom gradu Japana.

Tako je sa dve vredne medalje, Blagojevićeva okončala bogato sportsko leto. Na našem Fakultetu, Jelena je tokom 2020. godine upisale master studije na studijskom programu Trener u sportu. Prethodno je na istom studijskom programu diplomirala 2019. godine.

Čestitamo Jeleni i njenim reprezentativnim drugaricama na velikom uspehu.