Organizacija košarkaškog Fajnal fora Evrolige, nedavno održanog u Beogradu, dobila je najviše moguće ocene. Značajan doprinos u pripremi i uspešnoj realizaciji celog tog događaja imali su i volonteri.

Prema podacima predstavnika Evrolige Jorgosa Mavrikisa, šefa Evroligine volonterske službe koji je bio u poseti našem Fakultetu, u organizaciji završnog turnira učestvovalo je 200 volontera. Među njima, svoje mesto imali su i studenti Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“: Tamara Ćirić, Jelena Gajić, Luka Jordanović, Svetozar Peruničić, Marko Čulić, Uroš Selenić, Boško Petrović, Đorđe Samoilović, Ivan Miletić i Lazar Jelić.

Utiske o organizaciji najvećeg košarkaškog događaja ove godine u Evropi sa nama su podelili Luka Jordanović, Svetozar Peruničić, Marko Čulić i Đorđe Samoilović.

– Bilo je mnnogo lepo – u glas odgovaraju sva četvorica na pitanje kako je sve proteklo.

– Imali smo priliku da upoznamo mnogo ljudi iz inostranstva. Sa nama je lično sarađivao sin Đordija Bertomeua, Mark,  koji je takođe bio uključen u rad volonterske službe. Mogli smo da sagledamo šta je sve potrebno za realizaciju jednog ovako velikog sportskog događaja što je svakako dragoceno iskustvo – kaže Marko Čulić.

Zanimljivo je da ovim momcima nije prvi put da su bili angažovani kao volonteri. Volontirali su tokom velikih poplava koje su pogodile Srbiju 2014. godine, ali i u Košarkaškom klubu Crvena zvezda. Tokom trajanja Fajnal fora u Beogradu najviše angažovanja imali su u Fan zoni na Malom Kalemegdanu.

– Bilo je vrlo zanimljivo biti u neposrednoj blizini poznatih košarkaša. Organizacija je zaista bila vrhunska i utisci su zato više nego pozitivni – konstatovao je Đorđe Samoilović, a na njegovu priču nadovezao se Luka Jordanović:

– Prema informacijama koje imamo, oko 600 mladih ljudi iz cele Evrope prijavilo se za volontiranje na Fajnal-foru, a mesta je bilo samo za 200. Zato dugujemo veliku zahvalnost Fakultet za sport, jer smo upravo uz preporuku ljudi sa našeg Fakulteta dobili priliku da volontiramo. Bez lažne skromnosti, bili smo veoma vredni, skrenuli smo pažnju na sebe kod ljudi iz Evrolige pa ćemo dobiti poziv da volontiramo i na narednim događajima. Želja nam je da i sledeće godine na Fajnal foru u španskom gradu Vitoriji budemo deo volonterske službe.

Svetozar Peruničić je želeo posebno da naglasi da je Evroliga pokazala svoju veličinu i u odnosu prema volonterima:

– Izuzetno su vodili računa o svima nama. Hrana i piće su nam uvek bili dostupni, tako da ni u čemu nismo oskudevali. Za sve volontere bilo je organizovano i druženje sa poznatim košarkašima kome su prisustvovali Mihajlo Andrić iz Partizana, Branko Lazić i Ogjne Dobrić iz Zvezde, zatim naš bivši reprezentativac Duško Savanović, nekadašnji centar Reala Džo Arlauksa kao i selektor Španije Serđo Skariolo. Na poklon smo dobili i košarkaš lopte tako da Evroliga zaslužuje sve pohvale – zaključio je Peruničić.