Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ u saradnji sa Košarkaškim klubom Crvena zvezda organizovao je kreativnu radionicu za buduće brucoše i studente našeg Fakulteta u hotelu „Crown Plaza“.

O funkcionisanju aktuelnog šampiona Srbije i ABA lige i organizaciji velikih događaja govorili su ljudi iz menadžmenta kluba: Nemanja Vasiljević, generalni direktor, Janko Stanković, direktor marketinga i Vuk Stevanović, menadžer zadužen za bezbednost. Ovo je bio teorijski deo radionice, a kako sve izgleda u praksi naši studenti će imati priliku da se uvere na licu mesta na utakmici Evrolige između Crvene zvezde i Fenerbahčea u nedelju 27. februara u hali „Aleksandar Nikolić“

– Prvo želim da pozdravim sve studente Fakulteta za sport. Većina vas studira ili će studirati Menadžment u sportu i pokušaćemo neke stvari iz te oblasti da vam što više približimo. Trudimo se da Crvenu zvezdu vodimo kao ozbiljnu kompaniju i mislim da smo napravili dobar sistem u kojem svako tačno zna svoju ulogu. Stvorili smo respektabilan evroligaški klub i cilj je da i kada mi ne budemo tu, Zvezda bude stabilna u smislu poslovanja i finansija – istakao je Nemanja Vasiljević, generalni direktor crveno-belih.

Janko Stanković je posebno potencirao da klub sa Malog Kalemegdana ima ubedljivo najmlađe ljude u menadžerskim strukturama među svim klubovima koji igraju Evroligu.

– Prošle godine smo organizaciono bili proglašeni za treći klub u najjačem evropskom takmičenju, odmah iza Efesa i Žalgirisa. Trudimo se da iz godine u godinu budemo sve bolji. Ne treba podsećati da je klub kada ga je preuzela sadašnja garnitura praktično krenuo od nule. I uspeli smo da zahvaljujući sjajnoj organizaciji dođemo do vrhunskih rezultata – istakao je Stanković i dodao:

– Tri osnovna izvora prihoda su prodaja igrača, sponzorstva i prodaja ulaznica. Naš glavni zadatak je da animiramo ljude da iz pasivnog stanja pređu u aktivno, da ih privučemo da dođu na utakmice i da kada jednom dođu, to rade u kontinuitetu.

Vuk Stevanović je u Zvezdi ključni čovek za organizaciju mečeva. Pokriva sve bezbednosne protokole, koji moraju da prate jedan veliki sportski događaj.

– Potpuno je drugačije kada ste na tribini u ulozi navijača i kada ste direktno uključeni u organizaciju kada morate da vodite računa o svim detaljima. Moja preporuka svima vama je da krenete od pozicije volontera, da se ničega ne stidite. Dobićete dragoceno znanje i iskustvo. Tu imate najmanju odgovornost, ali bez volontera ništa ne bilo moguće da se organizuje. Posle ćete da idete stepenicu po stepenicu i kada dođete do vrha, niko neće moći da vam govori kako nešto treba da se radi, jer ste već sve to prošli. Ono što Zvezdu čini velikom su ljudi i pre svega sjajna organizacija. U tom segmentu mislim da smodaleko ispred svih klubova u regionu – istakao je Stevanović.

Vrlo aktivni su tokom radionice bili naši studenti, koji su pitali sve što ih zanima. Otvorila se aktivna diskusija tokom koje su Vasiljević, Stanković i Stevanović budućim kolegama ukazali na mnoge detalje koji se odvijaju iza glavne pozornice na kojoj su igrači.

– Radujemo se što ćete na utakmici sa Fenerbahčeom praktično upoznati kako funkcionišu segmenti marketinga i PR-a u klubu, organizacija svih službi, kao i svega onoga što je vezano za organizaciju jednog velikog događaja – rekao je Janko Stanković.

Kreativna radionica u hotelu „Crown Plaza“ bila je još jedna potvrda sjajne saradnje Fakulteta za sport i Košarkaškog kluba Crvena zvezda koja datira još od 2015. godine.

I u narednom periodu Fakultet za sport će ogranizovati slične događaje za buduće brucoše sa sportskim organizacijama, klubovima i medijskim kućama, kako bi im se na praktičnim primerima približio deo profesija, kojima bi mogli da se bave po završetku studija na našem fakultetu.