Konstituisan je Savet za sport Republike Srbije u kojem će biti 35 članova, a predsednik je Zoran Gajić, ministar sporta. Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ imaće čak pet predstavnika u telu koje bi u budućnosti trebalo da ima veliku ulogu u razvoju srpskog sporta.

Prof. dr Vladimir Koprivica, rukovodilac sportsko-dijagnostičkog centra na Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ je zajedno sa Zoranom Gajićem i Božidarom Maljkovićem, idejni tvorac Saveta za sport Republike Srbije.

U Savetu su i prof. dr Milica Vesić, naš nastavnik i direktorka Antidoping agencije Srbije, Davor Štefanek, apsolvent na studijskom programu Trener u sportu i predsednik Sportskog saveza Srbije, Roksanda Atanasov, koja je na Fakultetu za sport stekla zvanje master trenera u sportu i Jelena Arunović, studentkinja na studijskom programu Trener u sportu.

Preostali članovi Saveta su: Marko Kešelj, državni sekretar Ministarstva sporta; Dejan Bojović, posebni savetnik u Ministarstvu sporta; Božidar Maljković, presednik Olimpijskog komiteta Srbije; Zoran Mićović, predsednik Paraolimpijskog komiteta Srbije; Milan Savić, v.d. direktora Zavoda za sport i medicine sporta Republike Srbije; Dane Basta, pokrajinski sekretar za sport i omladinu Autonomne pokrajine Vojvodine; Đorđe Pejčić, predsednik Sportskog saveza Beograda;

Jovan Šurbatović, generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije; Jelena Nikolić, prvi potpredsednik Odbojkaškog saveza Srbije; Predrag Danilović, predsednik Košarkaškog saveza Srbije; Milena Delić, predsednica Rukometnog saveza Srbije; Veselin Jevrosimović, predsednik Srpskog atletskog saveza; Viktor Jelenić, predsednik Vaterpolo saveza Srbije; Nenad Putnik, predsednik Streljačkog saveza Srbije; Željko Trajković, predsednik Rvačkog saveza Srbije; Ivan Todorov, predsednik Džudo saveza Srbije;

Dejan Burčul, predsednik Tekvodno saveza Srbije; Nenad Borovčanin, predsednik Bokserskog saveza Srbije; Miljan Popović, predsednik Veslačkog saveza Srbije; Mirko Nišović, predsednik Kajakaškog saveza Srbije; Željko Tanasković, predsednik Saveza za školski sport Srbije;

Petar Denda, novinar Radiodifuzne ustanove – Radio televizije Srbije; Prof. dr Dragan Radovanović, predsednik zdravstvene komisije OKS; Prof. dr Sanja Mazić, profesorka Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu; Prof. dr Vladan Jakovljević, dekan Fakulteta medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu;

Doc. dr Dragan Atanasov, profesor Fakulteta za fizičku kulturu Univerziteta Singidunum; Tanja Medved, predsednica skupštinskog pododbora za sport; Dejan Savić; Goran Obradović; Dragan Jović; Marina Maljković; Tijana Petković (sekretar Saveta za sport), radno angažovana u Ministarstvu sporta.

Najzaslužniji za formiranje Saveta za sport su ministar Gajić i predsednik OKS Maljković. Ideja nije nova, ali nisu se stekli uslovi do sada. Svi smo srećno što je Savet formiran, uvek sam za to da struka odlučuje, a struka znači obrazovanje, nauku, teoriju, pa čak i do nivoa filozofije i praktičnog rada. I sve kad se objedini očekujem da ova grupa izvanrednih ljudi postigne dogovor oko brojnih tema koje nas muče. Očekujem da se svi angažujemo, da podignemo celu piramidu sporta, od najmlađih, jer nam se deca manje bave sportom danas, sve do Olimpijskih igara. Lepeza je velika i što se tiče sporta i trenera, objekata, baze podataka, marketinga, menadžmenta… Uvek sam optimista” – istakao je prof. dr Vladimir Koprivica.