Fakultet za sport, Univerziteta “Union – Nikola Tesla”, iz Beograda i Fudbalski savez Srbije organizovali su, u prostorijama fakulteta na Novom Beogradu, predavanje istaknutog španskog sportskog radnika, dugogodišnjeg igrača i selektora španskog nacionalnog futsal tima, dvostrukog svetskog i trostrukog evropskog prvaka u futsalu, svojevremeno jednog od vodećih menadžera slavnog Reala iz Madrida, osnivača i predsednika profesionalne španske futsal lige (LNFS), gospodina Haviera Losana.

Predavanje na temu “Liderstvo” je bilo deo aktivnosti, pored praktičnog rada i demonstracija trenerima futsal klubova iz Srbije i Crne Gore, u toku trodnevnog boravka istaknutog stručnjaka i pedagoga u našoj zemlјi, koje je organizovao selektor srpske futsal reprezentacije, gospodin Aca Kovačević. Govoreći o značaju, ulozi i odgovornosti lidera, ne samo u vrhunskom sportu, već i u životu, gospodin Losano je na veoma upečatlјiv način objasnio koje osobine čine lidera, kakvim sposobnostima i veštinama treba da vlada i koji faktori ga ograničavaju. Potkreplјujući svaku svoju tvrdnju ličnim iskustvima, uz evidentnu energiju i harizmu koju poseduje, pored stručnosti i znanja, učinio je predavanje vrlo upečatlјivim. Nakon gospodina Losana, brojnim trenerima, igračima i studentima obratili su se i gospodin Aca Kovačević, ispred Fudbalskog saveza Srbije i dekan Fakulteta za sport, prof. dr Ivanka Gajić.