Po preporuci Vlade Radonjića, poznatog kondicionog trenera koji je najviše uspeha imao radeći sa košarkašima Partizana, Boris Bakić je odlučio da svoje akademsko obrazovanje nastavi na našem Fakultetu. Bakić je upisao studijski program Trener u sportu, što mu je bila želja poslednjih nekoliko godina.

– Sa Vladom Radonjićem sam stalno u kontaktu. On je profesor na Fakultetu za sport i rekao mi je da ako hoću da steknem znanje, da napredujem i da dobijem trenersku licencu da dođem na ovaj Fakultet. To sam i učinio – kaže Bakić koji ne krije da bi po završetku igračke karijere voleo vodi neki evroligaški tim.

Boris Bakić branio je boje Partizana i Crvene zvezde, bio je i kapiten crveno-belih, a igrao je i za Radnički iz Kragujevca, MZT iz Skoplja, Igokeu, Metalac iz Valjeva. Posle kratkih epozoda u rumunskom Piteštiju i zemunskoj Mladosti dve godine bio je član Mornara iz Bara. Sa Partizanom je osvojio šampionski prsten ABA lige i tri titule prvaka Srbije, duplu krunu u Makedoniji sa MZT-om, bio je šampion BiH sa Igokeom, a ove godine stigao je i do titule prvaka Crne Gore.

– Trijumf sa Mornarom u finalu plej-ofa Crne Gore nad ekipom Budućnosti je veliko iznenađenje – kaže Bakić:

– To je bilo ravno senzaciji. Kao kada na primer, Makabi izgubi titulu u Izraelu. Naš podvig još više dobija na značaju, ako se zna da je od 2006. godine Budućnost bila jedini prvak Crne Gore. Igrali smo sjajno ove godine, na 64 utakmice upisali smo čak 40 pobeda, za malo nam je izmakao i trijumf u Kupu Crne Gore. Ekipa je igrala u polufinalu plej-ofa ABA lige i izborila učešće u Evrokupu što je sjajan rezultat – objašnjava Bakić.

Još nije doneo odluku u kom klubu će nastavitio karijeru, ali to neće biti prepreka da se uporedo posveti i obrazovanju:

– Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ sam izabrao i zbog činjenice da je nastava prilagođena aktivnim sportistima. Čuo sam sve pohvale na račun organizovanja studijskih obaveza profesionalnih sportista tako da moje obrazovanje ni na koji način neće trpeti zbog mojih takmičarskih i trenažnih obaveza i to me veoma raduje – zaključio je Bakić.

Upisom na Fakultet za sport Boris Bakić pridružio se velikom broju poznatih košarkaša koji su naši studenti među kojima su: Novica Veličković, Marko Gudurić, Nikola Rebić, Nikola Mišković, Nataša Kovačević i mnogi drugi.

FOTO: KK Mornar/Media Pro