Proteklog vikenda Beograd je bio domaćin 11. po redu Evropskog kupa u džudou, koji je bio izuzetno uspešan za srpske takmičare. Osvojeno je čak 14 medalja, od čega četiri zlatne, dve srebrne i osam bronzanih. Među osvajačima odličja bio je i naš student Ilija Ciganović koji je na četvrtoj godini studijskog programa Trener u sportu. Ciganović je u kategoriji do 66 kilograma osvojio bronzu.

Treba istaći da je i sa organizacione strane ovaj Evropski kup u džudou zaslužio sve pohvale, s obzirom da je sa 300 takmičara iz čak 35 medalja oboren rekord po broju učesnika. Zasluge za to pripadaju direktoru Džudo saveza Srbije Draganu Atanasovu koji je prodekan našeg Fakulteta.

Svim džudistima i Džudo savezu Srbije, koji je naš dugogodišnji partner, upućujemo iskrene čestitke na vrhunskim rezultatima.