Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ diči se svetskim studentskim prvakom u dizanju tegova. Naime, naš student na četvrtoj godini studijskog programa Trener u sportu, Ervin Rožnjik, je na Svetskom studentskom prvenstvu koje se održalo u Poljskoj osvojio čak tri zlatne medalje.

Rožnjik je trijumfovao u disciplinama trzaj, izbačaj i kombinovano i na taj način objedinio sve tri titule šampiona sveta. O kakvom uspehu se radi najbolji svedoči podatak da je na ovom takmičenju učestvovalo preko 200 takmičara iz 27 zemalja sa svih pet kontinenata.

Takođe, naš Fakultet je na ovom šampionatu imao još jednog zapaženog predstavnika. Prodekan za nastavu Fakulteta za sport prof. dr Milan Mihajlović bio je predsednik stručnog žirija.

Ervinu čestitamo na velikom uspehu i želimo još mnogo trofeja u budućnosti.