Raste broj studenata Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ koji su izborili učešće na predstojećim Olimpijskim igrama u Tokiju. Posle vaterpolista Branislava Mitrovića, studenta master studija Trener u sportu, i Save Ranđelovića, diplomca studijskog programa Menadžment u sportu, plivača Velimiraa Stjepanovića,  takođe studenta Mendžmenta u sportu, olimpijsku vizu izborila je i karatiskinja Jovana Preković, studentkinja sa studijskog programa Trener u sportu.

Kako je saopštio Olimpijski komitet Srbije (OKS), Preković se našla na listi četiri najbolje rangirane karatistkinje u kategoriji do 61 kilograma i time je stekla olimpijsku normu i obezbedila učešće na najvećoj svetskoj smotri sporta.

Karate kao sport debituje na Igrama u Japanu, a Preković je 63. član Olimpijskog tima Srbije.

Ovome treba dodati i još jedan podatak koji služi na čast Fakultetu za sport na Novom Beogradu, a to je činjenica da je Jovanin trener Roksanda Atanasov, takođe naš student na master studijama Trener u sportu.

Jovani i Roksandi čestitamo na velikom uspehu i želimo da nas vrhunskim rezultatom obraduju i tokom Igara u Tokiju.