Jovana Preković je odbranila titulu šampiona sveta u karateu u kategoriji do 61 kilograma. Studentkinja Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ na studijskom programu Trener u sportu u odlučujućem meču u Dubaiju savladala je Ukrajinku Anitu Seroginu rezultatom 2:1 i tako ostala na tronu na koji se popela na planetarnom šampionatu u Madridu 2018. godine.

Do finala Jovana je ostvarila četiri trijumfa. Redom je pobeđivala Dorotu Banasčik iz Poljske rezultatom 4:0, zatim Peruanku Aleksandru Grande 5:0, Alžirku Midi Haimu sa 8:0 i Slovakinju Ingrid Suhankovu 3:2.

Naša studentkinja je tako na briljantan način završila godinu za nezaborav. Prethodno je osvojila zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju, a bila je najbolja i na Evropskom šampionatu u Poreču. Jovana je 2021. okončala bez poraza na najvećim takmičenjima.

Fakultet za sport ima dodatni razlog za zadovoljsto jer je Jovanin trener Roksanda Atanasov, takođe naš student i to na master studijama Trener u sportu.

Jovani i Roksandi čestitamo još jedan veliki uspeh i želimo mnogo uspeha u nastavku karijeru.