Jovana Preković, studentkinja četvrte godine na studijskom programu Trener u sportu na Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“, proglašena je za najbolju sportistkinju Srbije u izboru Olimpijskog komiteta Srbije.

Sjajna karatistkinja ove godine osvojila je olimpijsko zlato u Tokiju, svetsko zlato u Abu Dabiju i evropsku krunu u hrvatskom Poreču. Tako je pokazala potpunu dominaciju na planeti u kategoriji do 63 kilograma i potpuno zasluženo dobila laskavo priznanje najuspešnije u državi.

Želim da se zahvalim svim ljudima koji su doprineli da doživim ovaj trenutak. Kako sam sanjala da osvojim olimpijsko zlato i da nosim zastavu svoje zemlje na najprestižnijem sportskom takmičenju, tako i ovo priznanje i balkon i ceo moj grad koji me je dočekao, predstavljaju deo mog sna. Posle Olimpijskih igara je jako teško bilo održati fokus, ali sam se potrudila i uspela sam da održim taj fokus i privedem ovu godinu kraju onako kako sam želela”, istakla je Jovana Preković.

Čestitamo Jovani još jedno vredno priznanje i želimo mnogo uspeha u nastavku karijere.