Nastavni kadar Fakulteta za sport „Univerziteta Union – Nikola Tesla“ uživa veliki ugled u zemlji i inostranstvu. Mnogi imaju važne funkcije u najvažnijim sportskim organizacijama.

Jedna od njih je doc. dr Milan Radaković, dugogodišnji član Upravnog odbora i Odbora za hitna pitanja Sportskog saveza Srbije, na čijem je čelu Davor Štefanek, olimpijski šampion u rvanju, koji je nedavno diplomirao na Fakultetu za sport.

Sportski savez Srbije dodelio je nedavno Majske nagrade, najveće sportsko priznanje u Srbiji, a Milan Radaković uručio je priznanje Draganu Stojkoviću, selektoru fudbalske reprezentacije Srbije.

„Velika mi je čast što sam dodelio nagradu Draganu Stojkoviću, koji je legenda srpskog fudbala i koji je i kao selektor pokazao da je spreman za najveće domete. Prošle godine sam Majsku nagradu uručio Fudbalskom savezu Srbije. Drago mi je da je opet imala laureata organizacija kojoj pripadam više od 50 godina, što kao fudbaler, što kao fudbalski sudija“, istakao je doc. dr Milan Radaković.

Da podsetimo prošle godine je Majsku nagradu dobila naša nastavnica prof. dr Milica Vukašinović Vesić, koja je proglašena za najboljeg sportskog funkcionera, dok je 2021. godine prof. dr Ivanka Gajić, idejni tvorac i prva dekanka Fakulteta za sport,  posthumno odlikovana „Majskom nagradom“ za životno delo.