Utakmicom protiv selekcije Rumunije 19. februara u Subotici vaterpolo reprezentacija Srbije nastavlja takmičenje u Evropa kupu. Selektor Dejan Savić objavio je spisak reprezentativaca koji će izaći na megdan Rumunima i koji i te kako služi na čast Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“.

Boje naše reprezentacije, koja je aktuelni olimpijski i evropski šampion, uz Gojka Pjetlovića, Dušana Mandića, Filipa Filipovića, Đorđa Vučinića, Ognjena Stojanovića, Veljka Tankosića, Petra Velkića i Marka Radovića braniće i šestorica naših studenata: Đorđe Lazić, Radomir Drašović, Lazar Dobožanov, Marko Janković, Petar Tomić i Nikola Lukić. Sa ponosom ističemo da su šestorica pomenutih mladih vaterpolista stipendisti našeg Fakulteta što je još jedan od dokaza koliko Fakultet za sport pomaže srpski sport i ulaže u obrazovanje perspektivnih sportista koji na najbolji mogući način reprezentuju našu zemlju.

Našim studentima i kompletnoj vaterpolo reprezentaciji Srbije želimo mnogo sreće i uspeha u meču sa Rumunima.