Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ dobitnik je još jednog značajnog priznanja. Na ispraćaju 2018. rezultate rada godine na izmaku sumirao je i Sportski savez Beograda. Na gala svečanosti pod nazivom „Beograd – grad sporta 2018“ upriličenooj u Skupštini Grada, Sportski savez Beograda nagradio je one najbolje. U odabranom društvu našao se i naš Fakultet.

Iz ruku predsednika Sportskog saveza Beograda, Dragana Tomaševića dekanki Fakulteta za sport prof. dr Ivanki Gajć uručena je zahvalnica za izuzetan doprinos beogradskom sportu u 2018. godini. Između ostalog, naš Faultet je tokom 2018. godine u saradnji sa Sportskim savezom Beograda učestvovao u organizaciji i realizaciji nekoliko stručnih tribina pod nazivom „Medicinska edukacija sportskih stručnjaka – novi ciklus 2018“, koji su za cilj imali dodatnu edukaciju trenera sa teritorije Beograda.