Beograd, 17. 03. 2017.

Fakultet za sport predstavio je svoje studijske programe u Ćupriji, na  NOU FEST-u, 5. Regionalnom sajmu obrazovanja i nauke. Na sajmu je imalo priliku da se predstavi preko 30 fakulteta kako bi se učenicima završnih razreda srednjih škola pružile detaljne informacije o mogućnostima studiranja koje su pred njima.

mladen-sarcevic

Sajam je svečano otvoren u 11h, prisutnima se obratio ministar prosvete Mladen Šarčević i poručio da je došlo vreme da se radi timski, da se sagleda šta privreda traži, šta su potrebe lokalne samouprave, a šta obrazovanje može i treba da pruži.

Naš tim se družio sa mladima iz Ćuprije, a među onima koji se bave sportom najveće interesovanje je vladalo za studijski program Trener u sportu. Upravo upisom na naš fakultet, studenti imaju mogućnost da steknu široko teorijsko znanje i praktične veštine koje će im omogućiti da postanu visokokvalifikovani treneri. Edukacija trenera koji rade sa decom mora da bude temeljna i dobra, što je profesorima na Fakultetu za sport primaran cilj.