Studentkinje Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“, donele su Srbiji drugu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju. Karatistkinja Jovana Preković na ubedljiv način došla je do titule olimpijskog šampiona nakon što je u šest mečeva zabeležila isto toliko pobeda.
Jovana je u odlučujućoj borbi za zlato, u reprizi finala Svetskog prvenstva iz 2018. godine, ponovo bila bolja od Kineskinje Jin.
Jovana Preković je stipendistkinja Fakulteta za sport na studijskom programu trener u sportu, a njen trener je Roksanda Atanasov, takođe naša studentkinja na master studijama Trener u sportu .
Jovani i Roksandi čestitamo na velikom uspehu i želimo da i u budućnosti beleže vrhunske rezultate.