Nemanja Dangubić, košarkaš Partizana, upisao je Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“. Povremeni reprezentativac Srbije odlučio se za studijski program Trener u sportu.

Dangubić je još jedno u nizu velikih sportskih imena koje će akademsko obrazovanje steći na Fakultetu za sport.

Uspešnu sportsku karijeru Nemanja je počeo u Hemofarmu. Iz Vršca je prešao u Mega Vizuru u kojoj je igrao od 2012. do 2014. godine. Odatle je otišao u Crvenu zvezdu, čiji dres je nosio od 2014. do 2018. godine. U tom periodu osvojio je tri titule ABA lige, četiri puta je bio šampion Srbije, a sa crveno-belima stigao je i do dva nacionalna kupa.

Put ga je dalje odveo u Bajern iz Minhena, gde je u sezoni 2018/19 stigao do pehara prvaka Nemačke. Narednu sezonu proveo je u španskom Estudijantesu, a posle toga se odlučio na povratak u Srbiju.

Zadužio je dres Partizana, koji nosi već drugu sezonu. U mlađim kategorijama sa reprezentacijom Srbije bio je evropski i svetski juniorski vicešampion.