Ne prođe vikend a da studenti Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ na nekom od velikh takmičenja ne osvoje odličje. Ovog puta zablistao je kajakaš Marko Novaković, naš student na prvoj godini studijskog programa Menadžment u sportu. Novaković je na Evropskom prvenstvu u Beogradu u tandemu sa Nebojšom Grujićem u disciplini dvosed na 200 metara osvojio srebrnu medalju. Srpska posada je kroz cilj prošla u vremenu 31.388 sekundi.

Sjajno su krenuli Grujić i Novaković, na polovini staze imali metar prednosti u odnosu na najbliže pratioce, ali Španci Saul Kravioto i Kristian Toro su ipak bili brži u završnici.

– Ušli smo u trku sa najboljima, potrudili se da im zadamo problem. Uspeli smo u tome, ali su na kraju pobedili i čestitamo im. Bilo je uživanje na stazi uz podršku sa tribina. Ovo mi je prva medalja iz Beograda sa međunarodnih takmičenja i ima poseban značaj. Nosiću lepe uspomene sa ovog takmičenja – zadovoljno je posle trke konstatovao Novaković.

Marku Novakoviću, Nebojši Grujiću i svim našim kajakašima čestitamo na fantastičnim rezultatima.