Studenti treće godine na studijskom programu Trener u sportu, u okviru izbornog predmeta Skauting u sportu, prisustvovali su prezentaciji softverskih paketa Hudl & SportsCode i trenerskoj klinici u oblasti skautinga. Zajedno sa profesorom skautinga u sportu Milanom Pašićem studenti su imali priliku da se upoznaju sa softverima koji svoju primenu imaju u velikom broju sportova (fudbal, košarka, odbojka, atletika, američki fudbal, hokej, golf, bejzbol, rvanje, lakros…).

Đulijen Frančeskini i David Dasonvil, ispred američke kompanija Hudl & SportsCode, prezentovali su mogućnosti ovih softvera i naveli da ove softvere koriste svi fudbalski klubovi engleske Premijer i nemačke Bundes lige, kao i 17 od 20 ekipa francuske prve lige, 29 od 30 ekipa iz NBA lige, kao i brojni drugi timovi evropskih i svetskih fudbalskih i košarskaških liga. Pored mogućnosti i sadržaja koje softveri nude za ove sportove, izneli su i nove savremene tehnološke trendove u oblasti skautinga i opremu koja se koristi prilikom skautiranja.