Beograd, 20. 09. 2016.

Takmičenje u triatlonu, Ironman 70.3, održano je prošle nedelje u hrvatskom gradu Pula, a najbolji srpski triatlonac i student Fakulteta za sport, Ognjen Stojanović, opet se našao u samom vrhu, u konkurenciji 1.800 učesnika. Naime, Stojanović je prošao kroz cilj nakon 4 sata i 20 minuta i time zauzeo treće mesto iza Belgijanca Kjela Dehertoga i Čeha Jana Volara.

Nekoliko dana pred odlazak u Pulu, Ognjen se našao u nezgodnoj situaciji, kada mu je, nakon treninga, ukraden bicikl ispred jedne prodavnice u Novom Sadu. Za potrebe Ironman trke koristio je hronometarski bicikl koji mu je pozajmio prijatelj. Kako je rekao „pozajmljeni bicikl mu je poslužio, ali osećaj i sigurnost nisu isti kao kada vozi svoj“.

Uspeh koji je Ognjen ostvario, uprkos nedaćama u kojima se našao, dokazuje njegov probedniči duh i istrajnost – osobine koje bi trebalo da krase svakog istinskog sportistu. Želimo mu da nastavi sa postizanjem vrhunskih takmičarskih rezultata, a sve nevolje da odu sa ukradenim biciklom.