Beograd, 30.03.2016.

U skladu sa svojom misijom i zadatkom da stalno unapređuje stručni rad u sportu, pa tako i rukometu, Fakultet za sport organizuje Okrugli sto, na temu Savremeni pristupi radu sa mlađim kategorijama u rukometu“. Skup će biti održan 08. aprila 2016. godine, sa početkom u 12h, u amfiteatru fakulteta.

Ciljevi ovog stručnog okupljanja jesu razmena znanja, iskustava i informacija značajnih za unapređenje trenerskog rada u rukometu, sa posebnim osvrtom na mlađe kategorije. Fakultet za sport sa posebnom pažnjom insistira na edukaciji trenera za rad sa decom i omladinom.

Moderator Okruglog stola biće Bojan Butulija, profesionalni rukometaš i student četvrte godine Fakulteta za sport, čija se tema diplomskog rada bavi naslovnom problematikom.

Učesnici:

– Mr Lidija Bojić Čačić, rukovodilac Ghetaldus središnjeg rukometnog kampa Hrvatskog rukometnog saveza za devojke i mladiće, i članica izvršnog odbora EHF;

– Prof. dr Milorad Đukić, tvorac rukometnog kampa „Rastimo“ i profesor na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Novom Sadu;

Prof. dr Zoran Valdevit, autor projekta „Junior“, profesor na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu i doskorašnji trener ženske juniorske rukometne reprezentacije Srbije;

– Dragan Đukić, tvorac kampa „Rukomet za sve“, rukometni trener i selektor više evropskih nacionalnih selekcija.

Zainteresovana javnost koja nije u mogućnosti da prisustvuje Okruglom stolu, imaće priliku da prati prenos uživo (live stream) na sajtu Fakulteta za sport i na portalima Sport Network i Balkan-Handball.

Nakon uvodnih izlaganja, biće otvorena diskusija.

Dobrodošli!