Sa ponosom ističemo da će Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ na Olimpijskim igrama u Tokiju imati čak 20 predstavnika – naših studenata, diplomaca i nastavnika.
14 sportista: Aleksandar Kukolj i Anja Obradović (džudo), Branislav Mitrović, Sava Ranđelović, Radomir Drašović, Đorđe Lazić (vaterpolo), , Jelena Blagojević (odbojka), Jovana Preković (karate), Nina Radovanović (boks), Velimir Stjepanović (plivanje), Miomir Kecmanoivić (tenis), Draško Brguljan, Aleksa Ukropina, Vladan Spaić (Crna Gora – vaterpolo).
4 trenera: Roksanda Atanasov (karate), Nikola Nikolić (džudo), Vladimir Gojković (Crna Gora – vaterpolo), Aleksander Sekulić (Slovenija – košarka).
1 službeno lice: prof. dr Milan Mihajlović (dizanje tegova)
1 član lekarske komisije srpskog olimpijskog tima: mr Nikola Čikiriz
Našim olimpijcima želimo mnogo sreće i uspeha tokom učešća na najvećoj svetskoj smotri sporta u Japanu.