Drugu godinu zaredom Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ je pomerio granice inovativnosti na Sajmu sporta u Beogradu. U 2018. promovisao je otvoreni studio i poboljšao ga prošle nedelje, u saradnji sa „Arenom sport“.

Tokom dva dana i ukupno 16 sati rada, pred kamerama i studentima sportskog novinarstva našli su se brojni aktivni i bivši sportisti, predstavnici klubova, sportskih organizacija i drugi sagovornici – ukupno 42! Tema je bilo napretek, kako aktuelnih sportskih, tako i prisećanja i planova za budućnost, kao i ekskluzivnih vesti i drugih zanimljivosti koje su preneli brojni srpski mediji, poput Monda, Kurira, Mozzartsport-a, B92, Sportske centrale, Direktno.rs, Meridian sporta, Maxbet sporta, Espreso.rs, Telegraf.rs i mnogi drugi.

Između ostalih, naši gosti su bili predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Božidar Maljković, čelni ljudi odbojkaškog, vaterpolo i rukometnog saveza – Zoran Gajić, Viktor Jelenić i Božidar Đurković, predsednik Sportskog saveza Srbije i aktuelni olimpijski šampion u rvanju Davor Štefanek, još jedna olimpijska šampionka i potpredsednica OKS – tekvondistkinja Milica Mandić, potpredsednik Košarkaškog saveza Srbije Igor Rakočević, generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Jovan Šurbatović, prvi čovek KK Partizan Ostoja Mijailović, čuveni džudista Vuk Rašović, proslavljeni atletičar Dane Korica, prethodni selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić, košarkaši Crvene zvezde Ognjen Dobrić i Nikola Jovanović, fudbaleri Partizana Filip Stevanović, Zlatan Šehović i Aleksandar Popović, nekadašnji košarkaški reprezentivac Duško Savanović, trofejni kajakaš Marko Novaković, automobilista Dušan Borković, teniserka Ivana Jorović, još jedan rvač – Aleksandar Maksimović i mnogi drugi.

Više od četiri sata zanimljivog sadržaja možete da pogledate na „Fejsbuk“ stranici našeg fakulteta, gde su uživo prenošeni intervjui. Uz zahvalnost svim akterima, ističemo i sve studente koji su radili intervjue, a kojima je ispred kamere pomogla i profesorka radio novinarstva Nataša Raketić. To su: Uroš Selenić, Jovan Pantić, Vuk Stevanović, Aleksandar Filipović, Jovana Vulinović, Đorđe Samoilović, Ognjen Borjanović, Stefan Stanković, Aleksandar Stajkovac, Elena Deleva, Dejan Karović, David Radanović, Aleksa Janković, Ivan Miletić, Dušan Fatić, Stefan Branežac, Sara Đorđević, Miloš Petrović, Aleksandar Brežanin i Vukić Stojanović.

Ono što je pravi kuriozitet je činjenica da će najzanimljiviji intervjui biti emitovani na TV Arena sport sa kojom Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ potpisao ugivor o poslovno-tehničkoj saradnji.

Do sledeće godine – i novih pomeranja granica!