U prostorijama Prve sportske košarkaške gimnazije „Koledž Beograd“ u Železniku, potpisan je Sporazum o saradnji između te ustanove i Fakulteta za sport, Univerziteta „Union-Nikola Tesla iz Beograda. Dokument su potpisali, ispred Fakulteta za sport  dekan, prof. dr. Ivanka Gajić i direktor Koledža, gospodin Dejan Ignjatović.

Obe strane potpisnice su prepoznale zajedničke interese u sprovođenju konkretnih aktivnosti koje imaju obrazovnu, praktičnu i razvojnu dimenziju. Neposredni rezultati buduće saradnje odnose se na realizaciju zajedničkih inicijativa u domenu obrazovanja i sporta i na povezivanju procesa obrazovanja sa sportom, dok se posredni efekti saradnje tiču društvene odgovornosti Fakulteta za sport i Koledža Beograd, eksternog pozicioniranja obe ustanove u okruženju, kao i promovisanje direktnih vidova saradnje obrazovnih institucija.

Potpisani Sporazum predviđa i posebne olakšice za buduće studente Fakulteta za sport koji dolaze sa Koledža Beograd.