Da bi ostvario želju da, jednog dana, i kao trener bude Svetski prvak, svestan činjenice da mu je za taj podvig neophodno i adekvatno obrazovanje, najbolji srpski rvač, Davor Štefanek, došao je u posetu Fakultetu za sport. Interesujući se za nastavni plan studijskog programa osnovnih akademskih studija Trener u sportu i uslove studiranja, Davor je istakao da nema dilemu i da će nakon završetka takmičerske karijere ostati u rvanju kao trener. U susret tome želi na vreme da krene sa školovanjem, a Fakultet za sport mu je logičan izbor. Obim i konfiguracija nastavnog plana i programa četvorogodišnjih osnovnih akademskih studija Trener u sportu, u potpunosti zadovoljavaju njegovu ambiciju i doneće mu neophodno znanje, koje u koleraciji sa ogromnim iskustvom treba da doprinese budućem napretku i uspehu srpskog rvanja. Akademski naziv diplomirani trener u sportu, koji će steći nakon okončanja studija, stvoriće mu mogućnosti i da vremenom nadgradi svoje znanje kroz master i doktorske studije, pa da kao pedagog stvara nove generacije trenera.

Nakon razgovora sa upravom Fakulteta, najbolji srpski sportista u izboru lista Sport za 2014. godinu, dobitnik Majske nagrade Sportskog saveza Srbije za 2015. godinu, Svetski prvak u rvanju grčko-rimskim stilom i član Olimpijskog tima Srbije za Rio 2016. godine, Davor Štefanek je odvojio vreme da porazgovara sa studentima i strpljivo odgovori na sva njihova pitanja. Najviše njih se, naravno, odnosilo na predstojeće pripreme za OI i Davorove ambicije. „Očekujem medalju u Riju i to jednu od dve koje donosi finalna borba. Koja će biti videćemo, nadam se sjajnija“ jasan je bio Davor, što su studenti zdušno podržali i propratili aplauzom.