Danas je na našem fakultetu održana mala svečanost, upriličena povodom potpisivanja Sporazuma o saradnji sa Savezom za konjički sport Srbije za olimpijske i FEI discipline. Potpisani dokument predviđa zajednički rad na promovisanju konjičkog sporta, unapređenju stručnog rada u njemu, kontroli treniranosti sportista kao i  poboljšanju pedagoško vaspitnog rada sa najmlađim sportistima. Kako su istakli potpisnici sporazuma, gospodin Dejan Dragojević, predsednik saveza i prof. dr Ivanka Gajić, dekan Fakulteta za sport, prepoznajući edukaciju stručnjaka i njihovo kvalitetnije školovanje kao ključni segment u razvoju sporta, pa i konjičkog, nije bilo teško postići dogovor o budućoj saradnji. Očekivanja su da će i Srbija, u dogledno vreme, dobiti predstavnika na Olimpijskim igrama.