Studenti prve godine sa studijskog programa Sportsko novinarstvo bili su specijalni gosti Rukometnog kluba Partizan na prvenstvenoj utakmici sa Obilićem. Praktični deo nastave iz predmeta Osnove novinarstva realizovan je u produkcionim kapacitetima Radio televizije Srbije, gde im je domaćin bio legendarni Veselin Grozdanić. Čuveni reditelj direktnih prenosa sportskih događaja govorio je o profesionalnim izazovima koje donosi svako uživo televizijsko praćenje sportskih maneifestacija, navodeći i brojne anegdote koje su pratile njegovu bogatu karijeru.

Studenti su imali priliku praktično da vide kako teku produkcione pripreme za direktan prenos utakmice Partizan – Obilić, prisustvovali su dogovoru reditelja i kamermana pred utakmicu, uspostavljanju komunikacije iz reportažnih kola sa komentatorom Predragom Strajnićem, kao i samom toku prenosa.

Naši studenti su pokazali posebno interesovanje za režiju samog događaja, kao i upotrebu nove tehnologije u direktnim prenosima.