Prof. dr Milan Mihajlović, nastavnik na Fakultetu za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“i generalni sekretar Evropske federacije za dizanje tegova (EWF), imao je nekoliko važnih sastanaka u Rimu.

Zajedno sa predsednikom EWF Antoniom Konfiltijem razgovarao je sa Rafaelom Pagnocijem, generalnim sekretarom Evropskog olimpijskog komiteta (EOC) o razvoju dizanja tegova i kako da ovaj sport više bude prisutan na takmičenjima koje organizuje EOC.

U glavnom gradu Italije prof. dr Milan Mihajlović je bio gost i Italijanskog olimpijskog komiteta (CONI). Delgaciju EWF ugostio je Đovani Malago, predsednik CONI i član Međunarodnog olimpijskog komiteta.

„Iako su teme uglavnom bile vezane o budućem razvoju dizanja tegova, razgovarali smo i o obrazovanju u sportu i njegovom značaju. Naravno svi ovi susreti su idealna prilika da promovišemo Fakultet za sport“, istakao je prof.dr Milan Mihajlović, posle dvodnevne posete Rimu.