Veoma uspešna saradnja Fakulteta za sport Univreziteta „Union – Nikola Tesla“ i Vaterpolo saveza Srbije, koja je uspostavljena  još 2014. godine, realizuje se kroz različite aktivnosti. Tako će u nedelju 21. aprila u prostorijama našeg Fakulteta na Novom Beogradu biti održan sastanak Udruženja vaterepolo trenera Srbije na kome će veoma zanimljivo predavanje održati prof. dr Vladimir Koprivica.

Redovni profesor našeg Fakulteta na Kadetri za trenere u sportu govoriće na temu „Pojedinačni treninzi i njihovo slaganje u mikrociklusu“. Predavanju će prisustvovati svi članovi Udruženja vaterpolo trenera Srbije na čelu sa selektorom reprezentacije Dejanom Savićem, a ovom prilikom pozivamo sve naše studente da u nedelju od 12. do 14 sati čuju izuzetno korisne savete profesora Korpivice i njegovo zanimljivo predavanje.