Beograd, 21.04. 2016.

Asocijacija za proučavanje sporta i Evropske unije (dalje Sport i EU) organizuje 11. Međunarodnu konferenciju koja će se održati u Madridu (Španija), 27. i 28. juna 2016. godine. Lokalni organizatori su Institut za evropske studije i Centar za zaštitu konkurencije Univerziteta San Pablo iz Madrida, a u koordinaciji sa profesorom Heronimom Mailom.

Sport i EU se po prvi put „seli“ u jugozapadnu Evropu. Ove godine je na adresu organizatora pristigao rekordan broj naučnih radova. U jakoj konkurenciji, svoje mesto na Konferenciji obezbedila su i dva naučna rada profesora našeg Fakulteta. Na panelu Važnost rodne ravnopravnosti u sportu, u okviru prvog dana, govoriće doc. dr Aleksandar Vuletić. Tema njegovog rada je Diferenciranje pojma roda u jeziku sporta: Da li mocioni sufiksi mogu da učine žene vidiljivijim? Narednog dana, 28. juna, održaće se panel Politika u oblasti sporta na lokalnom, regionalnom i nacionalnom nivou, a svoj naučni rad na temu Finansiranje programa u oblasti sporta na nivou lokalne samouprave u Republici Srbiji prezentovaće doc. dr Dragan Atanasov i prof. dr Ivanka Gajić.

Program Konferencije možete pogledati OVDE.