Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ uspešno je realizovao projekat „SPREČAVANJE NASILJA I NEDOLIČNOG PONAŠANJA U SPORTU“ koji je sufinansiran od strane Gradskog sekretarijata za sport i omladinu Grada Beograda. Projekat je realizovan u okviru Konkursa za sufinansiranje posebnih programa u oblasti sporta u 2018. godini i trajao je skoro dva meseca (od 20.10. do 02.12.2018. godine).

Projekat se u osnovi bazirao na realizaciji niza predavanja na temu „Sprečavanje negativnih pojava u sportu – nasilje i nedolično ponašanje“ i realizovan je kroz 14 interaktivno – edukativnih radionica.

Krajnji korisnici su bili 50 učenika srednješkolskog uzrasta (uglavnom aktivnih sportista), kao i 100 studenata različitih studijskih programa fakulteta iz oblasti sporta (sa usmerenja: sportski trener, sportski menadžer, sportski novinar).