Projekat kofinasiran od strane EU kroz Erasmus + sport fond „River Quiz“, čiji je jedan od partnera Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ polako se privodi kraju.

Poslednja u nizu projektnih aktivnosti održana je u Kampini u Rumuniji 6. juna pod nazivom „River fest“. Naš  fakultet na ovom događaju predstavljale su doc. dr Ivana Parčina, prodekan za međunarodnu saradnju i Sanja Petrešević.

Tom prilikom partneri su se okupili da prikažu igre koje su osmislili i da edukuju okupljenu decu o zaštiti životne sredine. Dvadesetak učenika uživalo je u zabavnim fizičkim aktivnostima na otvorenom, kao i u bazenu.

Takođe, tog dana održan je i poslednji partnerski sastanak i dogovorili su se detalji oko saopštenja za štampu i novinarskih konferencija.

Fakultet za sport je zahvalan svim partnerima koji su učestvovali u ovom lepom projektu i očekujemo podjednako uspešnu buduću saradnju.