Na današnji dan obeležava se prva godišnjica od smrti prof. dr Ivanke Gajić,  idejnog tvorca, jednog od osnivača i prvog dekana Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“.
Profesorka Gajić bila je dugogodšinji prosvetni , naučno istraživački i sportski radnik koja je u oblasti obrazovanja radila pune četiri decenije. U svom profesionalnom radu bila je maksimalno posvećena razvoju sporta i edukaciji mladih, a za projekte koje je realizovala bila je višestruko nagrađivana najvišim priznanjima.
Na godišnji pomen, o prof. dr Ivanki Gajić govorili su njeni prijatelji, ali i dugogodišnji saradnici, istaknuti bivši sportisti i treneri, sada uvaženi sportski radnici koji su evocirajući svoje uspomene još  jednom predstavili lik i besmrtno delo profesorke Ivanke Gajić.