Sa Svetskog prvenstva u kajaku, koje je prethodnih nekoliko dana održano u Portugaliji, Srbija je donela tri medalje – jedno srebro i dve bronze. Sa ponosom ističemo da su u osvajanju čak dva odličja učestvovali naši studenti. Srebrom se okitio Stefan Vekić, dok je bronzu osvojio Marko Novaković, a zanimljivo je da su obojica studenti na studijskom programu Menadžment u sportu.

U trci K2 na 500 metara Vekić je u paru sa Vladimirom Turobarovim zaostao svega 0,287 delova sekunde za pobednicima, ruskom posadom Kuzahmetov – Blicov.

Marko Novaković je u tandemu sa Nebojšom Grujićem u sprinterskoj disciplini K2 na 200 metara osvojio bronzu. Novakoviću i Grujiću ovo je bila četvrta medalja na svetskim prvenstvima, ukupno sedma na velikim takmičenjima. Pre četiri godine na SP u Moskvi osvojili su zlato dok su u Milanu 2015. i u Račicama prošle godine bili bronzani.

Našim studentima, Vekiću i Novakoviću, kao i svim srpskim kajakašima čestitamo na velikom uspehu.