Studenti prve godine studijskog programa Sportsko novinarstvo Fakulteta za sport Univerziteta  „Union – Nikola Tesla“ u okviru nastave na predmetu Komunikologija, sa prof. dr Tatjanom Ćitić i prof. dr Biljanom Vitković, posetili su Radio-televiziju Srbije i obišli prostorije u zgradi nacionalne medijske kuće.

Buduće novinare je u najsavremenijem i najvećem studiju na Balkanu dočekao Predrag Milinković, dugogodišnji novinar RTS-a i generalni sekretar Asocijacije sportskih novinara Evrope. Biti vredan, načitan i željan učenja su siguran put ka uspehu u budućoj novinarskoj profesiji bio je savet od strane iskusnog novinara.

Pored samog studija koji izgleda impozantno i koji je prilagođen svetskim standardima, naši studenti su imali priliku da se upoznaju sa režijom i programskim arhivima. Bilo je zanimljivo videti kako je to nalaziti se sa druge strane kamere, tamo gde gledalac ne može da dođe.

Najjači utisak na studente ostavio je Programski arhiv televizije Beograd, specijalizovani servis za čuvanje i distribuciju različitih vesti, koji je formiran davne 1958. godine, kada je počeo da se emituje TV program u Srbiji.

Bila je ovo još jedna važna poseta za buduće novinare koji su u društvu svojih nastavnika imali priliku da vide kako funkcioniše RTS, sa kojim Fakultet za sport ima dugogodišnju uspešnu saradnju.