Istraživačke novinarke KRIK-a Milica Vojinović i Milica Ljubičić gostovaće na Fakultetu za sport Univeziteta „Union – Nikola Tesla“ u sredu, 26 aprila u 17 časova, u Zelenoj učionici.

Tema gostovanja su lažne vesti, kako nastaju, kako ih prepoznati i kako ih razotkriti. Milica Vojinović će govoriti o svom iskustvu rada sa međunarodnim istraživačkim timom koji je otkrio kako Tal Hanan i grupa izraelskih stručnjaka za plasiranje dezinformacija koja sebe naziva „Tim Horhe“ utiču na izbore širom sveta.

Milica Ljubičić pričaće o svom iskustvu rada na portalu Raskrinkavanje i o tome kako prepoznati podmetnute i tendenciozne vesti i dokazati da su lažne. Koliko na medijskoj sceni Srbije ima lažnih vesti?

Moderator događaja je student novinarstva Nikola Paripović. Pozivamo sve zainteresovanje studente i zaposlene da svojim prisustvom upotpune ovaj događaj.