Studenti sportskog novinarstva Nikola Marić, Lazar Jelić i Bogdan Joković, kao i nastavnik Aleksandar Pavlović (u svojstvu predavača)  učestvovali su na međunarodnom treningu za mlade Youth on the Mov(i)e koji se od 22. do 30. septembra održavao u Banji Koviljači.

Ovaj projekat podržala je RYCO – regionalna organizacija za saradnju mladih, koja promoviše pomirenje, saradnju i bolje razumevanje mladih na Balkanu. Pored naših studenata, u projektu su učestvovali mladi iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije i Albanije. Oni su zajedno proveli devet dana učeći o značaju filma za obrazovanje i aktivizam, bili su u prilici da se upoznaju i diskutuju o zajedničkim balkanskim tradicijama i obučavaju se kako da svoja iskustva s treninga pretoče u kratak dokumentarni film.
Više informacija o rpojektu možete pronaći OVDE.