Sportski klub Univerziteta umetnosti Beograda organizuje 14. Aprilski turnir studenata, koji se održava povodom 4. aprila – Dana studenata. Takmičenja će biti održana u streljaštvu, stonom tenisu i šahu. Pravo učešća imaju studenti osnovnih, master, i doktorskih studija fakulteta svih univerziteta i viših škola sa teritorije Beograda, a na turniru mogu učestvovati i zaposleni na univerzitetima.

Takmičenje u streljaštvu (vazdušna puška) biće održano u subotu 6. aprila 2019. godine u Streljačkom klubu Ušće (Španskih boraca 71a), a učesnici mogu poneti svoje oružje ili koristti puške streljačkog kluba. Stonoteniski turnir igraće se u nedelju 07.04.2019. od 11 sati na Fakultetu dramskih umetnosti (Bulevar umetnosti 20), a istog dana biće organizovan i turnir u šahu na istoj lokaciji. Šahovski turnir igraće se tempom od 10 minuta po takmičaru, a u zavisnosti od broja učesnika igraće se po Švajcarskom ili Bergerovom sistemu. Preporuka organizatora je da se ponesu šahovske garniture i satovi.

Turniri se organizuju u muškoj i ženskoj konkurenciji, za tri najuspešnija takmičara i takmičarke su obezbeđenje medalje, a pobednici svih disciplina dobijaju i pehare. Prijave se mogu vršiti do petka 05.04.2019. godine putem telefona 064/1946 289 i 060/6501 345 ili na mejl skuubg@hotmail.com.