Međunarodni projektni sastanak održan je u Beogradu 25. i 26. maja u prostorijama Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“. Svi partneri su se okupili da razmotre poslednje korake pre završetka WISE projekta.

Posebno je diskutovano o rezultatima pilot projekta koji je sproveden u Srbiji, Italiji i Španiji, a u kome je učestvovalo 300 žena. Sastanku su prisustvovale doc. dr Svetlana Petronijević i doc. dr Ivana Parčina kao predstavnice Fakulteta za sport, a partnerske organizacije iz Belgije, Italije, Holandije i  Španije delegirale su svoje članove koji su aktivno učestvovali u sprovedenim istraživanjima.

Prvi naučni rad o samom protokolu programa je već objavljen u visokorangiranom međunarodnom časopisu, a u toku je analiza rezultata testiranja učesnica projekta i priprema materijala za naredne naučne radove.

Tokom sastanka razgovarali smo i o diseminaciji rezultata, kao i o poslednjem događaju koji će biti održan u Briselu neposredno pred kraj projekta. Rezultate našeg dosadašnjeg rada možete naći na internet prezentaciji WISE projekta (https://www.wiseproject.eu/) i na društvenim mrežama.

Neformalni razgovori su vođeni i o nastavku saradnje, a sve zahvaljujući pozitivnom iskustvu koje smo stekli u proteklih 36 meseci.