Poseta studenata sa studijskog programa Sportsko novinarstvo Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ televiziji Arena sport u maju prošle godine odredila je novinarski put Petra Popovića.

Naš student treće godine je posle kratkog rada na sajtu Arene i nekoliko probnih prenosa, primljen u radni odnos na kanalu Arena fight, što je bila njegova velika želja s obzirom da se bavio boksom.

Sve se odvijalo bukvalno onako kako sam želeo. Posle odlaska na Arenu nas nekoliko je bilo na probnom radu i na kraju su ljudi iz Arene izabrali mene da ostanem. Prvo sam radio kratko na sajtu, a onda sam prebačen na kanal Arena fight, što sam želeo još od srednje škole i razlog zbog kojeg sam upisao Fakultet za sport“, kaže Petar Popović.

Od avgusta je već radio prenose mnogih značajnih događaja iz borilačkih sportova iz Srbije i regiona.

„Nije mi bilo svejedno kada sam prvi put radio prenos. Međutim, posle pet sekundi je trema potpuno nestala. Poznajem tu materiju i to mi pomaže da se osećam sigurno i tokom prenosa i pred kamerom“, kaže Popović.

Iako zbog kvalitetnog rada čelni ljudi Arene žele da se Popović oproba i na drugim sportovima, on sam kaže da je sadašnjom situacijom sasvim zadovoljan.

Meni ništa više u ovom trentku nije potrebno. Maksimalno uživam u ovome što sada radim“.

Petar ne krije da je upisivanje Fakulteta za sport bio najvažniji početni korak u njegovoj novinarskoj karijeri.

Dobio sam od Fakulteta za sport i više nego što sam očekivao. Studijski program Sportsko novinarstvo mi je dao sjajno teorijsko, ali ono što je najvažnije praktično znanje. Meni i urednici sa Arene kažu kako smo mi koji dolazimo sa Fakulteta za sport praktično odmah spremni za rad u redakciji“.

Nastavni kadar je ono što Fakultetu za sport daje najveći kredibilitet.

Na mom studijskom programu na prvoj godini prvi mentor nam je bila prof.dr Tatjana Ćitić, koja nas je uvela u Osnove novinarstva. Posle toga su došli prof. dr Radivoje Petrović i Predrag Bajić. Svi oni su već prošli kroz sve segmente novinarstva i od njih stvarno ima mnogo toga da se nauči. Moram da pomenem da mi je drago što sam u drugoj godini imao priliku da slušam predavanja kod profesora Vladimira Koprivice, koji je istinska veličina“, kaže Popović.

Stigao je do treće godine i kaže da mu ne predstavlja problem da uporedo radi i studira.

To je moj izbor i stvarno se trudim da maksimalno budem uspešan na oba polja. Moram da priznam da mi profesori izlaze u susret u nekim situacijama kada imam veliki broj obaveza. Za sada sve funkcioniše i nema razloga da tako ne bude i u budućnosti“, zaključio je Popović.